Tuzla satılık daire ve Tuzla Satılık Konut Projeleri için Arayınız!...

Tuzla satılık daire

Tuzla satılık daire ; krediye uygun, yatırımlık, kullanımlık, eşyalı ve eşyasız seçenekleriyle kullanıcıları bekliyor. Bölgede satılık dairelerin büyük bir kısmını site oluşumları meydana getirmektedir. Bunu, düşük katlı apartman daireleri takip ediyor. Yeni yerleşimler ve yatırımlarla mimarî bir dönüşüm içine giren ilçede, kentsel dönüşüm kriterlerine uygun satılık daireler de mevcut.

Tuzla, kent mimarîsinde yenilikçi ve modern bir yüze sahip. Hem devlet tabanlı gayrimenkul yatırımlarının hem de şahıs şirketlerinin son yıllarda atılım yaptığı bölgelerin başında geliyor. Tuzla’nın İstanbul sınır bölgesinde yer alması, yıllık yaşam standartlarını yükselten ılıman bir iklime sahip olması, hem denize hem de yeşillik alanlara bakması gibi doğal karakteristik özellikleri, bölgenin çekiciliğini arttırıyor. Yapay yollu müdahalelerle daha da gelişen ilçe iskeleti, bugün daha lüks ve modern bir yaşam merkezi hâline gelmiştir.

 

İlçe genelindeki teknolojik ve bilimsel hareketlere imkân veren eğitim merkezleri, bölgesel kültür seviyesini yükseltiyor. Sosyal aktivite olanakları ile donatılmış mahalleler ise, daha dinamik bir kent yaşamı ön görüyor. Tüm bu gelişimler, son yıllarda belediyecilik faaliyetleri ve buna katılan üniversiteler, gayrimenkul şirketleri gibi ek birimlerle de desteklenmiştir. Böylece hem konutlarda hem de ulaştırma ve sağlık kulvarında yükselişe geçen bölgede, çok sayıda satılık daire yer almaktadır. Tek odadan ibaret stüdyo dairelerden, 3+1, 4+1, 5+2, 6+2 gibi farklı gereksinimleri karşılayan daireler, D-100 karayolunun güney kesimi ile sahil arasında kalan bölgelerde daha yoğun bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Tuzla satılık daireler; bütçe planlamaları ve krediye uygunluk gibi hususî kazanımların belirlenmesiyle pek çok kullanıcı kitlesine hitap eden bir çeşitlilik arz ediyor. Markalı konutlardan TOKİ evlerine kadar; her bir arayışa cevap verecek geniş bir yelpaze sunan satılık daire pazarında hareketlilik hakim.

 

Tuzla Satılık Daire Fiyatları

Tuzla satılık daire fiyatları; satın alacağınız dairenin tipi, ısıtma çözümü, binanın yaşı, çevresel karakteri, metrekaresi ve modern yaşam standartlarına olan uygunluğuna göre değişmektedir. Burada satın alım işlemini gerçekleştiren kişi ve kurumların bütçesi belirleyici olacaktır. Son dönemeçte düşme eğilimi gösteren daire satış fiyatları, özellikle Tuzla ve çevresinde daha da düşük oranlarda seyretmektedir. Modernize edilen Tuzla’da daire fiyatlarının düşüşe geçmesinde, genel konut sektöründeki oranlar büyük rol oynuyor. Birçok ekonomik ve yaşamsal fonksiyonlarla donatılan ilçe, hem satılık konut stokunun artış göstermesi hem de konut faiz oranlarının yükselmesiyle daha düşük bütçeli bireylere hitap edebiliyor.

 

Tuzla satılık daire fiyatları; piyasa araştırmacıları tarafından istatistikî bilgilerle şu şekilde özetlenebilir:

 

  • Yıllık birim fiyat metrekare başına 3500 TL’den başlıyor.
  • Yıllık ortalama konut fiyatı 413.000 TL.

 

Konut tipine ve alan hacmine göre ortalama bir fiyatlandırma yapmak gerekirse;

 

  • Stüdyo daireler: 50 metrekare – asgarî 200.000 TL
  • 1+1 daireler: 68 metrekare – asgarî 275.000 TL
  • 2+1 daireler: 90 metrekare – asgarî 300.000 TL
  • 3+1 daireler: 130 metrekare – asgarî 500.000 TL
  • 4+1 daireler: 185 metrekare – asgari 1 milyon TL
  • 5+1 daireler: 234 metrekare – asgarî 1.500.000 TL
  • 6+1 daireler: 290 metrekare – asgarî 2 milyon TL

 

Tuzla Satılık Daire TOKİ

Tuzla satılık daire TOKİ; ilçede satışa çıkarılması planlanan yeni bir projedir. Bu proje tamamlandığında yıl içinde satış koşulları ilan edilerek, başvuru süreci başlatılacaktır. Şu an arsa belirlenme süreci başlatılmadı. Bu yüzden tam olarak Tuzla’nın hangi lokasyonunda temel atılacağı bilinmiyor. Fakat daha önceki süreçlerde de Tuzla’da TOKİ’nin imâr projeleri hayata geçirilmiş ve çok kişi ev sahibi olmuştu. Satış süreci tamamlanmış TOKİ evleri, Aydınlı ve Orhanlı mahallelerinde mevcut.  Yeni projenin de bu yerleşke civarında olacağı ön görülüyor.

 

Tuzla satılık daire TOKİ fiyatları; kurum tarafından piyasa bilgilendirmesi sırasında belirlendi. Buna göre;

 

  • TOKİ 1.Etap: Projenin ilk ayağı olan Tuzla TOKİ Evleri 1. Etap kapsamında yaklaşık 1000 ila 1500 arasında konut yapılması planlanıyor. Kira öder gibi ev sahibi olma şansı sunacak bu projede konutlar, 900 TL’den başlayan taksit seçenekleri ile kullanıcılarını bulacak. Totalde 150.000 TL’ye tekabül eden bu daireler, bazı niteliklere göre daha yüksek rakamlara da ulaşabilecek.

 

Bu fiyatlar, ön bilgilendirme amaçlı olup henüz kesin bir nitelik kazanmamıştır. Bunun için öncelikle proje detaylarının belirlenmesi ve arsa maliyetinin saptanması gerekiyor. Bu süreçte projenin gerçekleştirilmesinde harcanacak maliyet, satışa çıkarılacak daire fiyatlarının da alt ve üst limitini belirleyecektir.

 

Önümüzdeki birkaç ay içinde ihale süreci gerçekleştirilecek olan Tuzla TOKİ evleri, ihaleden sonra hızlı bir yapılanma sürecine girecek. 2 yıllık bir zaman diliminde ilçede TOKİ evlerinin tamamlanması planlanıyor. Satış süreci ise çok daha önceden başlayacak. İnşaat sürecinin ilk kaba hâli tamamlandıktan sonra satış için başvurular da alınacak.

 

Tuzla Satılık Daire Konut Kredisi

Tuzla satılık daire konut kredisi; bankaların faiz politikalarına göre ufak farklılıklarla pek çok bütçeye uygun bir çeşitliliğe sahip. Burada taksit seçeneklerinin belirlenmesi süreci önemli. Aylık sabit geliriniz üzerinden en uygun konut kredisi hesaplamasını doğru yapmanız gerekiyor. Geri ödemelerde 3 ila 10 yıllık programlarda faiz oranları yükseliş göstermiyor. En uygun vâde için, toplam kredi tutarının ayrılacağı taksit sayısı önem teşkil etmektedir.

 

Bankaların faiz oranlarına bakıldığında 1.38’lik yüzde ile kredi veren kurumlar mevcut. Bazı bankalarda ödeme şartları esnek bir karaktere sahipken, faiz oranları da 2.04’lük bir değere kadar ulaşabiliyor.

 

Tuzla satılık daire konut kredisi alacaklar için en önemli husus, bankanın ek hizmet politikasında yer alan kazanımlar. Bazı bankalarda kredi ödemesine konut sigortası da dâhil ediliyor. Konut kredisi alımlarınızda ekspertiz ve ipotek ücretinin de bu ödemeye ekleneceğini unutmayın.

 

Konut kredisi almak için bazı belgelerin müşteri tarafından temin edilmesi de zorunlu. Öncelikle başvuru formunu doldurmanız ve muhakkak yanınızda nüfus cüzdanı aslını ve fotokopisini bulundurmanız gerekiyor. Taksit seçeneklerinin belirlenebilmesi için, gelir belgeniz de bu başvuru sürecinde elzem evraklardan biri. Varsa maaş bordosu ve vergi levhası gibi beyanlar da önemli. Tabiî bu süreç, bankaların hizmet politikalarına göre ek belgelerle de sonuca vardırılabilmektedir.

 

Tuzla Satılık Daire Sahibinden

Tuzla satılık daire sahibinden ya da emlakçı yoluyla farklı seçenekler sunuyor. Komisyon ödemek istemeyenler için ilçede çok sayıda sahibinden konut da mevcut. Bunun için daha detaylı bir araştırma yapmanız gerekecektir. Web sitelerinde çok sayıda satılık ilanı mevcut. Bunlar çok büyük bir oranda emlakçılar tarafından verilen ilanları içeriyor. Sahibinden konut arayışınızda bölgeyi birebir gezmekte fayda var. Böylece duvar ve camekân ilanlarına rastlayabilir ve bu süreci çok daha düşük bir maliyetle sonlandırabilirsiniz.

 

Tuzla Satılık Daire Seçimi

Tuzla satılık daire seçimi yaparken öncelikle nasıl bir yaşam alanı arayışında olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor. Daha ek özelliklerle donatılmış site yaşamı mı ya da geleneksel tip apartman dairesi mi arıyorsunuz? Bu tercihten sonra, Tuzla sınırları içinde tercih ettiğiniz bir mahalle ya da bölge olup olmadığı da önem taşır. Kalabalık aileler için daha çok oda sayısı ihtiyacı doğacağından bu niceliğin de önceden belirlenmesi gerekiyor. Ayrıca daire satın almadan önce, bölgenin gelecek dönemde nasıl bir yapılanma içine gireceği ve merkezî olanaklara ne derece yakın olduğu da dikkate alınmalıdır.

Tuzlada yeni konut projeleri İçin; Web  sitemizi  https://tuzlasatilikdaire.com/tuzla-satilik-daire/  ziyaret edebilir yada 0216 494 0 900 den arayabilirsiniz.