Tuzlada en iyi emlakçı

Tuzlada en iyi emlakçı ; Tuzlada Ev satın almak istediğiniz zaman en fazla kafa karıştıran sorunlarında arasında net-brüt alan farkı yer almaktadır. Şehir ya da projelere göre değişiklik gösterebilen metrekare hesaplarında hayal kırıklığına uğramamak adına bazı bilgileri bilmeniz gerekir.

Tuzlada en iyi emlakçısı 

Satın almak istediğiniz konut fiyatının doğru olup olmadığını bilmek için evin net metrekaresini öğrenmeniz gerekir. Bir evin net ölçümü yapılırken, duvarlarının içerisinde bulunacak olan net alanlar hesaplanmaya başlanır. Piyasa üzerinde emlakçılarda evin brüt metrekaresi belirtilir.

Bu nedenle alıcılar satın alacakları evin net ölçümünü göremez. Ev satmak isteyen firmalar yüksek metrekare göstermekte dairenin cazibesini arttırmaktadır.

Tuzlada en iyi emlakçı ofisi

Emlakçılar satış politikalarını kazanca odaklamak istediklerinden her zaman brüt alan üzerinden tanıtım gerçekleştirmektedir. Bu nedenle ev satın alırken sadece fiyat, alan ya da proje bilgilerini değil farklı koşulları da bilmeniz gerekir. Satın alacağınız evi gezerken ev içerisinde yer alan kullanım alanlarını lazermetre ile ölçebilirsiniz.

Bu uygulama sizin hazırladığınız metrekare hesabı ile müteahhit ya da emlakçının açıkladığı metrekare ölçümü arasındaki farkı gösterecektir. Bu hesaplama farkı ile pazarlık yapabilir ve indirim isteyebilirsiniz.

Tuzlada en iyi emlakçı hangisi

Uygulanacak diğer bir yol ise satın alacağınız evin bağlı yer aldığı Tapu Müdürlüğüne giderek, daire planını inceleyebilirsiniz. Bu uygulama ile resmi ölçümü görebilirsiniz.

Tuzlada en iyi emlakçı ; Daha önceki malikler ya da müteahhit tarafından ev içerisinde tadilat yapılmış olması durumunda evin ölçümünde meydana gelen değişiklikler görülmeyebilir. Bu nedenle ilk uygulanacak olan yönteme göre daha güvensiz bir uygulamadır.

Tuzlada kiralık daireler  ve Tuzlada Satılık daireler için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.”  sitesi Tuzla ” Bu yazının tüm hakları Concept Gayrimenkul Danışmanlık ‘a aittir. İzinsiz hiçbir şekilde kullanılamaz , yayınlanamaz..

 

CONCEPT GAYRİMENKUL.

Melek UZUN

+90530 238 22 66

+90216 494 09 00

Tutar TL
Vade AY
Faiz %

1,272 TL.
Marina Tuzlada Gayrimenkul Fiyatlarını Nasıl etkiledi?