Tuzlada kiralık daireler

İstanbul Anadolu Yakasının yükselen emlak değeri Tuzla İlçesi, Tuzla İlçesinin en değerli bölgesi ise oldukça değişkenlik göstermekte. E-5 Karayolu civarını değerlendirmek gerekirse, güvenilir tüm emlak yatırım kaynakları bu bölgede yapılan yeni lüks ve yüksek katlı konutlara, rezidans ve ofislere yoğun bir talepin olduğunu söylemekte. Eski konutların da talep gördüğü belirtiliyor ancak, yeni yapılan özel sitelerde bulunan daireler kadar değil elbette.

Tuzla Son Birkaç Yılda Değer Kazandı

Tuzla İlçesinde 100 metrekareden küçük daireler daha birkaç yıl önce 70.000 TL gibi fiyatlardan satılıyorken şimdi neredeyse tam iki katından fazla rakamlara bulmak imkansız hale geldi. Tuzlada kiralık daireler ve o zaman yapılmaya başlayan yeni evler 120 bin liradan başlayan fiyatlardan satılıyorken, şimdilerde ise 200 bin liraya ev bulmak neredeyse mümkün değil. Burada İlçe çevresinde yapılan düzenlemeler, çevre yolları, otobanlar, liman bölgesine yapılan yatırımlar, havaalanına ulaşım kolaylığının sağlanması, organize sanayi bölgeleri açılması gibi etkenler büyük rol oynasa da, Bağdat Caddesi’ne olan talep nedeniyle orada fiyatların oldukça yükselmesi, Anadolu yakasının Kadıköy ilçesi yakınlarında oldukça çok yerleşim yeri açılmasına rağmen fiyatların bir türlü azalmaması dolayısıyla alternatif yerleşim alanları arayışı etken olmakta. Tuzla da Denize yakın olan kısım ortalama yüzde 20-05 içerlere göre daha pahalı görülüyor. Aydınlı, Aydın tepe, İçmeler bölgelerinde fiyatlar oldukça yükselmiş durumda. Önümüzdeki dönemde de Tuzla İlçesi emlak yatırımında popülerliğini sürdürecektir.

Deprem Tehditine Tuzla Alternatifi

Anadolu yakasında Tuzla İlçesinin yıldızı deprem riski nedeniyle parlamış durumda. Bu gün özellikle Sabiha Gökçen havaalanı ve otoban civarında bulunan yeni yerleşim alanlarında oldukça yüksek rakamlarda villalar bulmak mümkün. Binlerce villanın bulunduğu alanda yatırım yapmak oldukça karlı gözüküyor. Burada yapılan villa kentler yakınında büyük alışveriş merkezleri de bulunmakta. Ralli bölgesine yakın olan yerleşim yerleri krizlere rağmen çok ciddi değer kaybetmemiş vaziyette. Dolayısıyla son dönemlerde yaşanan konut fiyatlarında ki yükselişten Tuzla ilçesinin bu bölgesi ciddi bir pay almakta.

Tercihi Deniz Kenarı Olanlar İçin

Yakın İlçelerden Pendik ve Kartal’da deniz tarafı aslında çok tercih edilmemekte. Kartal ilçesinin Aydos, Uğurmumcu, Samandıra ve Yakacık gibi dağlık taraflarında kalan bölgeler son dönemlerde oldukça değer kazanmış durumda. Tuzlada kiralık daireler ise her iki yönde de yatırım yapmak son derece karlı. Zemininin sağlamlığını düşünenler Deniz kenarında bulunan bölgeleri pek tercih etmese de son dönemlerde bu bölgelerde yapılan konutlar fiyatları bakımından dudak uçuklatıyor. Bölgede yeni açılan kavşaklar, alış veriş merkezleri ve metro ulaşım kolaylığı açısından E-5 kenarına ve sahil kesimine oldukça fazla değer kazandıracak. Kartal-Kadıköy metro bağlantısının karşıya geçirilişi, Üsküdara bağlanması bu bölgede ki emlak fiyatlarını da artıracak gibi. Tuzlada kiralık daireler emlak fiyatları geniş bir aralıkta dalgalanmakta. Oldukça yüksek rakamlardan başlayan konut fiyatları, binaların durumuna ve sitelerin özelliklerine göre epey yükselebiliyor.

12042017

Tutar TL
Vade AY
Faiz %

1,272 TL.
Marina Tuzlada Gayrimenkul Fiyatlarını Nasıl etkiledi?