Tuzlada kiralık daireler

Birçok sosyal tesisin bulunduğu Tuzla’da insanlar genellikle huzurlu yaşamak, İstanbul gürültüsünden öte durabilmek amacıyla ev kiralar. Çünkü İstanbul trafiğinden uzakta, İstanbul’un tehlikeli sokaklarından ötede daha sakin bir yaşam alanını insanlara ancak Tuzla gibi bir yer sağlayabilir. Caddeye bakan, anayol üstlerindeki evler özellikle öğrenciler açısından hem uygun fiyatlarıyla hem doğalgazlı olmasıyla kolaylık sağlar. Tuzlada kiralık daireler öğrencilerin üniversitelerine ulaşabilmeleri için ulaşım problemi ortadan kaldırılmış olur. Direk cadde üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak deniz yolu öğrenciler açısından kullanıma uygun değildir çünkü şehir merkezinden çok ötede kalması sebebiyle vakitlerinden çalınmasına daha çok sebep olacaktır. Bu sebepten hem deniz kenarları hem deniz limanları pek kullanılmaz öğrenciler tarafından ancak aileler tarafından düşünülebilir.

Tuzlada kiralık daireler orta halli kişiler için aylık olarak doğalgaz hazır döşeli olan 2+1 ve 3+1 daireler Aydınlı Mahallesi, İstasyon, İçmeler Aydıntepe’de hem lüks hem orta düzey bulunmaktadır. Fiyatlar 900-1500 TL arasında evin genişliğine göre değişmektedir. Daha çok Tuzla’da sahibinden değil emlak sektöründen daire kiralanmaktadır. Sahibinden bulunması mümkün pek sayılmaz, emlak sektörü gelişmiştir. Evlerin 1+1 olmasına karşın 1100-1200 TL arasında kira gidip gelebilir. Bunun sebebi evin lüks döşenmiş olmasıdır. Modern döneme uygun yapılmalarından ötürü oda sayılarına göre değil işçiliği ve genişliği fiyat yüksekliğine sebep olabilir. Daha çok lükse düşkün insanlarım yaşam alanı olarak seçilir zaten Tuzla. Çünkü adım başı lüks kiralık daire denebilir. Lüks olmayan daireler bile lükse yakındır. Baştan savma inşa edilmemiştir evler.

Özellikle Yayla Mahallesinde Sitede yaşam daha çok tercih edilir hem güvenlik açısından hem konfor ve sosyal tesislerin rahat kullanımı açısından uygun seçenektir. Siteden kiralanan dairelerde masraf yapılmaya gerek kalmaz üstelik kirası sitelere göre daha uygundur 2000 TL ile başlar ve katları olarak devam eder. Özellikle geniş aileler tercih eder. 5+2 sistemiyle çok çocuklu veya yanında büyük aile bireyleriyle kalan evli insanlar için çok uygundur. Ve lüks oluşuna göre göre uygun fiyatıyla daha cazip gelir halk açısından. Ancak pek eşyalı ev nadir bulunur. Daha çok doğalgaz olmayan ev bulunmaz. Her satılık, kiralık fark etmeksizin dairelerde kombi ve sistemi hazır döşelidir. Bina yaşları fazla değildir en kötüsü 11 yıllıktır. Sitede yaşamdaki tek bir şey zorluk olarak insanın karşısına çıkar oda sitenin aidatlarıdır. Kişilerin ödeyeceği aylık site aidatları 200-500 TL arasında değişir durur. Üstelik sabit kalmaz her sene mutlaka bir iki kademe fiyat artışı olabilmektedir. Kişinin sadece kira ödemesi sıkmazken bu şekilde bir aidat üstlenilmesi günlük harcamalar ve ulaşımla birlikte Tuzla halkı zorlanabilmektedir bu yüzden siteleri çift maaş giren evler genellikle kiralarlar. Tuzlada kiralık dairelerde baz alınan bütçe, ulaşım, konum, lüks, doğalgaz insanlar açısından memnuniyet sağlar çünkü her aileye ve kişiye hitap edecek evler Tuzla’da mevcuttur.

01052017

25.04.2017 06:15:26

 

Tutar TL
Vade AY
Faiz %

1,272 TL.
Marina Tuzlada Gayrimenkul Fiyatlarını Nasıl etkiledi?