Tuzlada kiralık villalar

Konut fiyatlarının seyri ve konut kredisi faizleri emlak yatırımı için uygun seviyelerdeyse, yatırım yapmak için beklemenin ne anlamı var ki? En uygun fiyatlardan, uygun kredi imkanlarıyla ve en önemlisi en uygun lokasyonda daire yatırımı yapmak isteyenler tam yerindesiniz. Esas önemli olan satın aldığınız konutun değerini hak etmesi olduğunu sakın unutmayın. Tuzlada kiralık villalar alırken ve satarken dikkat etmeniz gereken ana nokta da lokasyon tercihidir.

Ekonomide, özellikle yatırımlar değerlenme üzerine yapılırlar. Bir bölge üzerinde olumlu beklentiler varsa, gelecekte gündemde yeni yatırımlar düşünülüyorsa, bu durum yatırım stratejilerine önemli olarak yön vermektedir. Konut satın alma konusunda da bazı önemli değerlendirmeler bulunmakta. Konut yatırımı yapılacak yerin yakınında olan hastahane, üniversite, alışveriş merkezi, hava alanı, liman gibi yerleşkeler yanında, ulaşım hatları da o yerin değerli olmasını sağlamaktadır. 

Tuzla Lokasyon Olarak Değerli mi?

Konut yatırımı yapılırken, lokasyon büyük önem taşımaktadır. İnşaat şirketleri, yaptıkları daireleri özellikle lokasyon değerlendirmesi yaparak konumlandırmaktadırlar. Bu duruma en güzel örnek ise günümüzde İstanbul Anadolu yakasında yapılan Kartal-Hava Alanı metro hattı gösterilebilir. Bu hattın tamamlamasına yakın Anadolu yakasında, bölgeye yakın Tuzla ilçesinde konut fiyatları ciddi artış göstermiş durumdadır. Metro güzergahında satılık daire fiyatlarında en yüksek artış bu bölgede gerçekleşmekte. Dolayısıyla Tuzlada kiralık villalar gerek hava alanı, gerek liman ve gerekse ulaşım hatlarına olan merkeziliğiyle önemli bir lokasyon olarak her geçen gün değer kazanmaktadır.

Kira Fiyatlarını Yükselten Etkenler

Metro hattının iki ucunda yer alan ilçelerin yanı sıra, arada bulunan bölgeler de emlak konusunda sürekli değer kazanırlar. Ulaşım güzergahı bir lokasyon için en önemli etkenlerden birisidir. Yine lokasyona değer kazandıran bir diğer etken ise, hastahane, okul ve alış veriş merkezlerine yakınlıktır. Hele liman, hava alanı, organize sanayi bölgesi gibi lokasyonlar o bölgeye değer üstüne değer katarlar. Tüm bu etkenler o bölgede yaşanan kira artışına da sebep gösterilebilir. Bunun yanı sıra yerleşmeye müsait, yaşayan toplumun kalitesinin yüksek oluşu da değer bazında çok önemlidir. Yatırım için konut satın alıyorsanız, o lokasyonun gelecekte gelebileceği durumu önemsemelisiniz. Hangi şehirde yaşarsanız yaşayın, konut için lokasyonun önemi her zaman ön planda olacaktır. Genellikle küçük çocuğu olan aileler, çocuğunun okuluna yakın yerlerde daire satın almak isteyecek, yaşlılar hastahane yakınında oturmayı tercih edecekler. Özellikle sık yolculuk yapan insanlar hava alanına yakın yerleşecek, yoğun yaşayan, iş hayatı yoğun tempoda geçen aileler ise alış veriş merkezi yakınını tercih edecektir. Bu özelliklere sahip yerde oturabilmek adına bazı şeyleri görmezden gelebilecek olan herkes için Tuzlada kiralık villalar yatırım yada ikamet adına çok önemli bir tercih olarak ön plana çıkmakta. Bu örnekler çoğaltılabilir, ancak yatırımınızı doğru lokasyonda yapmanız kriteri değişmeyecektir. Amacınız yatırım yada kaliteli bir yerde yaşamaksa, Tuzla gerçekten yükselen performansıyla konut açısından önemli bir mevkide sizleri beklemekte.

21042017

15.04.2017 17:41:06